Jakie zalety ma szafa z drzwiami przesuwnymi?

nowoczesna szafa z drzwiami przesuwnymi

źródło: pinterest.com

Szafy wyposażone w drzwi przesuwne zdobywają coraz więcej zwolenników. Szczególnie mile widziane są w wąskich i niewielkich przedpokojach, ponieważ charakteryzuje je duża funkcjonalność. Przyjrzyjmy się zatem zaletom szaf z drzwiami przesuwnymi.

Zacznijmy od tego, że wybierając do przedpokoju szafę z drzwiami przesuwnymi, zyskujemy dodatkowe miejsce, które podczas korzystania z szafy z tradycyjnie otwieranymi drzwiami byłoby zajęte. Wygodne korzystanie z szafy wyposażonej w drzwi na prowadnicach nie wymaga dużej przestrzeni i nie blokuje przejścia pozostałym domownikom.

szafa wnękowa z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi

źródło: pinterest.com

Warto zwrócić też uwagę na to, że szafy z drzwiami przesuwnymi wyglądają wyjątkowo nowocześnie. Możesz wybrać drzwi wykonane z drewna, płyty lub tworzywa sztucznego. Jeśli chcesz dodatkowo poszerzyć optycznie swój przedpokój, możesz zdecydować się na drzwi lustrzane. W taki sposób nie tylko wizualnie powiększysz wnętrze, ale nie będziesz musiał kupować do przedpokoju dodatkowego lustra.

Zamiast wolnostojącej szafy z drzwiami przesuwnymi możesz też rozważyć zrobienie na zamówienie szafy wnękowej. Zabudowanie jednej ze ścian przedpokoju sprawi, że szafa idealnie wkomponuje się we wnętrze. Wysokość mebla będzie idealnie dostosowana do wymiarów pomieszczenia.

Podobne porady